lubtur

 

 

 

 

 

 

grilseparator10grzybyseparator10bicycleseparator10pilkaseparator10kajakiseparator10tvseparator10hustawkaseparator10siatkowkaseparator10plywanieseparator10fish6separator10lasseparator10separator10

 

 

Os. Zamoście 20, 66-218 Lubrza, woj. lubuskie, tel.: +48 515773929‬

Image

Odkryj, smak i doświadczenie Polski z naszymi luksusowo urządzonymi domkami w malowniczej Lubrzy w zachodniej Polsce.


Annlamm - domki wczasowe, wypoczynkowe, wczasy, noclegi itp.

certyfikat2

Lubrza, nazywana krainą oddechu i spokoju, jest idealnym miejscem do odpoczynku. Przyjazna turystom miejscowość posiada aptekę oraz sklepy umożliwiające zaopatrzenie w niezbędne artykuły. Serdecznie zapraszamy do spędzania wolnego czasu w tak pięknej okolicy.

Wychodząc naprzeciwko oczekiwaniom klientów, oferujemy komfortowy wypoczynek w wysokiej klasy domkach wczasowych, co potwierdza chlubny certyfikat jakości Srebrny Lubtur 2013 nadany przez Stowarzyszenia: Kraina Szlaków Turystycznych oraz LGD "Działaj z Nami".

Przytulne domki oferują po 6-8 miejsc noclegowych w ciągu całego roku (twoje zwierzę jest również mile widziane). Zapewniają całkowitą niezależność naszym gościom w zakresie przygotowywania posiłków, dzięki wyposażeniu w podstawowy sprzęt kuchenny: naczynia, lodówkę, ekspres do kawy, elektryczny czajnik. Na chłodniejsze wieczory domową atmosferę zapewni ogień w kominku.

W celu zapewnienia bezpieczeństwa najmłodszym naszym gościom na terenie obiektu udostępniamy plac zabaw. Do dyspozycji oddajemy państwu strzeżony, oświetlony parking oraz murowany grill.

Około 100 metrów od naszego ośrodka wypoczynkowego znajduje się start spływu kajakowego. W Lubrzy panują idealne warunki do uprawiania sportu, począwszy od coraz popularniejszego nordic walking (liczne lasy i trasy pieszo-rowerowe), a skończywszy na siatkówce, w którą można pograć na boisku na terenie naszego obiektu.

Całoroczna oferta atrakcji turystycznych zapewnia wędrówkę po przepięknych lasach otaczających trzy wspaniałe jeziora, a także możliwość zwiedzania Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego (MRU). Zimą organizowane są kuligi zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

W razie potrzeby udostępniamy miejsce pod rozbijanie namiotów.

 Po całodziennym zimowym wypoczynku można napić się rozgrzewającej herbaty z rumem czy też grzańca w pobliskich barach. 

Możliwość zorganizowania:

 • wieczorów panieńskich,  
 • wieczorów kawalerskich,  
 • imprez integracyjnych,  
 • imienin, urodzin,  
 • itp.

Lokalne imprezy:

 • Festiwal Piosenki Żołnierskiej, (maj)
 • Zlot Pojazdów Militarnych, Boryszyn, (czerwiec)
 • Zawody drwali, Niedźwiedź (czerwiec - lipiec)
 • Lubuskie Lato Filmowe, Łagów (czerwiec - lipiec)
 • Noc Nenufarów, Lubrza, (lipiec)
 • Zlot motocyklowy, Łagów (lipiec)
 • Muzyka w Raju, Gościkowo (sierpień)

Pogoda:

Domki - galeria zdjęć

Zapraszam Państwa na wypoczynek do 5 komfortowych domków wczasowych w cichej i spokojnej okolicy. Obiekty są w pełni umeblowane. Domki posiadają część wypoczynkową (pościel) oraz zaplecze gastronomiczno-sanitarne: w pełni wyposażoną kuchnię, łazienkę z prysznicem, umywalką oraz toaletę z lustrem. Ponadto domki posiadają kominek i telewizję.

Ośrodek Annlamm

Wnętrza Domków

Natura i Otoczenie

Domki wczasowe Lubrza - ANNLAMM - tel.: +48 515773929‬

W przypadku pobytów dłuższych niż tydzień i liczby gości większej niż 6 osób, stosujemy odpowiednie rabaty cenowe.
Zadzwoń lub napisz do nas aby uzyskać więcej informacji.

Okolica pełna wrażeń. Zobacz co warto zwiedzić.

Domki wczasowe Lubrza - ANNLAMM - tel.: +48 515773929‬

Atrakcje

Zapoznaj się z najwyżej ocenianymi atrakcjami naszego regionu oraz znajdującymi się w pobliżu różnorodnymi formami spędzania wolnego czasu.

Noc Nenufarów
Lubrza (lipiec)

Noc Nenurafów – jest to największa impreza Gminy Lubrza, odbywająca się w miejscowości Lubrza. Począwszy od 1997 r. Noc Nenufarów odbywa się cyklicznie w trzecią sobotę lipca. Nazwa Noc Nenufarów wzięła się od grzybienia białego potocznie zwanego właśnie "Nenufarem", który masowo kwitnie na pobliskich jeziorach Goszcza oraz Lubie.

(źródło: wikipedia)

Spływy kajakowe
Lubrza

Spływy kajakowe (Martinez) - Coraz większego znaczenia nabiera również sektor związany z turystyką, a szczególnie spływ kajakowy rzeką Rakownik uznany w 2008 roku za siódmy cud województwa lubuskiego w rankingu Gazety Lubuskiej.

(źródło: wikipedia)

"Malownicze rzeki Pojezierza Lubuskiego zachęcają do przeżycia niecodziennej przygody."

Strzelnica sportowa
Lubrza

Strzelnica sportowa - "Każdy może strzelać! Prawdziwa broń, ostra amunicja, strzelanie bez ograniczeń pod opieką wykwalifikowanych z dużym doświadczeniem instruktorów-trenerów." 

http://strzelnica.lubrza.pl

Grzybobranie
Lubrza (okoliczne lasy)

Grzybobranie w Lubrzy - W naszych lasach pełno jest dorodnych kozaków, prawdziwków i podgrzybków. W każdym województwie jest przynajmniej kilka takich miejsc. Zanim więc wybierzesz się na grzybobranie, przemyśl czy nie warto przyjechać do nas w region który da ci pełną satysfakcję spędzenia wolnego czasu. 

Figura Chrystusa
Świebodzin

Figura Jezusa Chrystusa Króla  - Obecnie statua pomnika w Świebodzinie jest najwyższą rzeźbą przedstawiającą Jezusa Chrystusa na świecie. W czerwcu 2011 roku w Limie w Peru stanęła podobna, licząca 37 metrów figura Chrystusa Pacyfiku (z czego 22 m mierzy statua, a 15 m podstawa pomnika). Sama statua jest nadal najwyższa na świecie.

(źródło: wikipedia)

Wodospad Nocą
Lubrza

Wodospad nocą swobodny, pionowy spadek wody rzecznej, spowodowany istnieniem w korycie rzeki wyraźnego progu zachwyci swą urodą nie jednego turystę.

 

Kalinowe Pola
Świebodzin

Kalinowe Pola to pole typu „parkland” zaprojektowane aby było wyzwaniem dla zaawansowanych golfistów, grających z białych tee, a równocześnie łagodne i ciekawe dla graczy początkujących oddalone 12 kilometrów od Świebodzina. Powstało Na 75 hektarach przyciągające amatorów golfa nie tylko urodą i przyjazną atmosferą lecz również atrakcyjną ceną.

http://kalinowepola.pl

Park Linowy
Łagów Lub.

"Park Linowy to wspaniały sposób na zabawę grupową. Dzieci wspólnie pokonują przeszkody i poznają wlasne granice. Wspinaczka wpływa pozytywnie na samopoczucie i powoduje szeroki usmiech na ustach. Wysiłek fizyczny na powietrzu to doskonała forma rekreacji dla dzieci. ..."

https://www.parklinowy-lagow.pl

Turystyka

lubrza2Miejscowość o charakterze turystycznym. Położona nad jeziorami Goszcza, Lubie oraz Lubrza, w pobliżu licznych obiektów południowego odcinka MRU, zwanego umownie Pętlą Boryszyńską. Przez wieś przepływa rzeka Rakownik. Pierwsza wzmianka o Lubrzy pochodzi z 1249 roku. Miejscowość posiadała prawa miejskie od 1319 do XVII wieku oraz 1857-1945.

Dwa kilometry na południe znajduje się rezerwat przyrody Pniewski Ług, gdzie spotkać można chronione gatunki roślin w tym: rosiczkę okrągłolistną, bagnice torfową oraz przygiełkę białą. W pobliżu rezerwatu położony jest pomnik przyrody Krzeczkowskie Bagno, który został utworzony w celu ochrony źródlisk z śródleśnym torfowiskiem wysokim. Okolice miejscowości porośnięte są lasami sosnowymi.

Od 10 lat w trzecią sobotę lipca w scenerii jeziora Goszcza odbywa się plenerowy spektakl "Noc Nenufarów". Przedstawienie opowiada legendę o miłości Sławoja i pięknej Lubrzany zaklętej w kwiat nenufaru.

Występy gwiazd piosenki i zespołów wokalno-tanecznych, pokazy mody, konkursy dla dzieci i młodzieży oraz wybory miss "Nocy Nenufarów" przyciągają zarówno mieszkańców gminy, jak i odpoczywających w okolicy turystów. Punktem kulminacyjnym jest oczywiście bajkowa inscenizacja, która rozpoczyna się dopiero po zapadnięciu zmroku. "Noc Nenufarów" zyskała już ponadregionalną sławę i jest jedną z turystycznych wizytówek województwa lubuskiego. Jak widać, miejscowość ta wyróżnia się spośród innych na Pojezierzu Lubuskim pokaźną ofertą wypoczynkową a także szeroką gamą atrakcji turystycznych.

Miejsca warte odwiedzenia:

 • kościół ewangelicki, obecnie rzymsko-katolicki parafialny pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela, z 1848 roku, w połowie XIX wieku, będący neoromańską budowlą murowaną, z jedną nawą, półkolistą absydą od zachodu i wysmukłą wieżą od wschodu.
 • Kościół jest siedzibą tutejszej parafii św. Jana Chrzciciela. Jedyny zabytek we wsi;
 • młyn miejski – budynek sięgający tradycją czasów średniowiecznych, obecnie dostosowany do potrzeb studia nagraniowego, jednak podczas remontu z zewnątrz zostały zachowane detale świadczące o jego przeszłości;
 • średniowieczne grodzisko, z reliktami wieży rycerskiej – znajduje się za zabudowaniami przy ulicy Zamkowej. Obecnie nie wyeksponowane, porośnięte drzewami;
 • pomnik z PT-76 – w centralnym miejscu placu Wdzięczności, na betonowym cokole do lat 90. stało działo samobieżne SU-76, które ze względu na powstanie w czasie drugiej wojny światowej zostało podarowane przez władze gminy dla Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie[41]. Początkowo pomnik zastąpiono armatką ciągnioną kaliber 76, jednak szybko została ona zastąpiona, lekkim czołgiem pływającym PT-76, stojącym na cokole do dziś;
 • Międzyrzecki Rejon Umocniony, będącym systemem fortyfikacji wybudowanym przez Niemców w latach 1933-1945, znajduje się w pobliżu wsi.

Szlaki turystyczne:

Przez wieś przechodzi szlak turystyczny PTTK, oraz trzy szlaki utworzone przez władze gminy:

 • Szlak pieszy z Nietkowic do Boryszyna, długość całkowita 50km. Szlak przebiega przez większość obiektów Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego, od Odry aż po Boryszyn.
 • Pieszo-Rowerowy Szlak Nenufarów - długość 8 km (Lubrza, jezioro Lubie, Nowa Wioska, jezioro Goszcza). Szlak został wytyczony na miejscu dawnej drogi leśnej na około jeziora Lubie i jeziora Goszcza. Trasa jest oznakowana i utwardzona.
 • Lubrzański Szlak Kajakowy - długość ok. 15 km, poziom łatwy, trasa prowadzi rzeką Paklicą przez - śluzę forteczną 708 w Lubrzy, jezioro Lubrza, Paklicko Wielkie, jezioro Rudny, kończąc się przy murach klasztornych w Paradyżu.
 • Szlak Bobra - znajduje się ok. 1,5 km od miejscowości przy drodze do Staropola, wyeksponowane żeremia bobra oraz drzewa ścięte przez bobry, na szlaku tablice informacyjne, system kładek prowadzących przez tereny pomokłe.
 • Lubrzański Szlak Fortyfikacji MRU - przez Lubrzę przebiega naziemna, południowa część szlaku. Wyeksponowane zostały dwa obiekty Jaz 709, oraz Pz. W. 694.

W miejscowości działa punkt informacji turystycznej, zlokalizowany w gminnej bibliotece.

(źródło: wikipedia)

Kosciol w BoryszynieWieś położona w województwie lubuskim, w powiecie świebodzińskim, w gminie Lubrza. W okolicach wsi co roku w drugi piątek i sobotę maja, odbywa się organizowany przez władze gminy Lubrza – Zlot Miłośników Fortyfikacji, który przyciąga około 20 000 gości. Impreza połączona jest między innymi z Międzynarodowym Festiwalem Zespołów Rockowych, na którym w 2008 roku w charakterze jury zasiadał Marek Sierocki.

Miejsca warte odwiedzenia:

 • kościół ewangelicki, obecnie rzymskokatolicki filialny pod wezwaniem Zwiastowania NMP, drewniany, z 1648 roku; jest to budowla o konstrukcji zrębowej, przy której w 1690 r. dobudowano wieżę 
 • dom – chata nr 39, drewniana, z 1703 roku 
 • obiekty Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego, z lat 1934-1945, dec. → Międzyrzecz, Centralny Odcinek MRU: schron bojowy PzW nr 778.

Zamek Joannitow w LagowieŁagów (Łagów Lubuski, niem. Lagow) – wieś w Polsce położona w województwie lubuskim, w powiecie świebodzińskim, w gminie Łagów, na północ od szosy E30, na terenie Łagowskiego Parku Krajobrazowego. Wieś jest siedzibą gminy. W latach 1975-1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa zielonogórskiego. Łagów jest miejscowością turystyczną; prawa miejskie posiadał w latach 1808-1932. Położony nad jeziorami Pojezierza Łagowskiego: Trześniowskim (186 ha, głęb. 58,8 m) i Łagowskim (82 ha). Ośrodek turystyczny i wypoczynkowy, zwany perłą ziemi lubuskiej. Najstarsza część miejscowości znajduje się na przesmyku między wyżej wspomnianymi jeziorami. W Łagowie znajduje się zamek joannitów.

Miejsca warte odwiedzenia:

 • zespół urbanistyczno-krajobrazowy
 • kościół parafialny pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela, z XIV wieku, 1876 roku
 • zespół zamkowy z murami obronnymi, z XIV wieku zamek Joannitów, założony na planie czworoboku z narożną, wysoką na 35 metrów wieżą. Wewnątrz m.in. sala gotycka ze sklepieniem wspartym na jednym filarze i sala z barokowym kominkiem z około 1740 roku. Obecnie hotel.
 • Brama Marchijska, zwana też Niemiecką lub Berlińską, murowano-szachulcowa, pochodząca z XVI-XVIII wieku, druga brama obronna Łagowa. W dolnej części murowana, w górnej szachulcowa.
 • Brama Polska, zwana też Poznańską, murowano-szachulcowa, jedna z obronnych bram Łagowa pochodząca z XV wieku, w XVI wieku
 • dom, ul. Bolesława Chrobrego 13, z XVIII wieku
 • dom, ul. Bolesława Chrobrego 41, szachulcowy, z XVIII wieku/XIX wieku
 • dom z częścią gospodarczą, ul. Kościuszki 9, z XVIII wieku
 • willa „Zameczek”, ul. Sulęcińska 11, z początku XX wieku, w latach 1960-1970
 • dom, ul. Zamkowa 4, z XVIII wieku.

Swiebodzin ratusz 0Świebodzin (niem. Schwiebus) – miasto w woj. lubuskim, siedziba powiatu świebodzińskiego i gminy miejsko-wiejskiej Świebodzin, na Pojezierzu Łagowskim. Świebodzin leży w granicach historycznego Dolnego Śląska. Dawny gród słowiański, prawa miejskie uzyskał w 1319 roku. Współcześnie miejscowość ta jest istotnym punktem noclegowym na trasie krzyżujących się tu dróg krajowych nr 3 i nr 92.

W Świebodzinie znajduje się Pomnik Chrystusa Króla, który do czerwca 2011 był najwyższym posągiem Chrystusa na świecie.

Miejsca warte odwiedzenia:

 • zespół urbanistyczno-krajobrazowy kościół parafialny pod wezwaniem św. Michała Archanioła, późnogotycki z XV wieku,przebudowany w 1541 roku, XVII-XIX wieku;
 • baszta Kamienna, z początku XIV wieku ratusz, z XVI wieku, przebudowany w końca XIX wieku;
 • szkoła parafialna, ul. Szpitalna 1, pochodzi z XVI wieku, przebudowana została w początku XVII wieku, XIX wieku;
 • kościół ewangelicki, obecnie rzymsko-katolicki parafialny pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, neogotycki z lat 1898-1900, dawniej protestancki. Wzniesiony w latach 1898-1900 jako kościół ewangelicki na miejscu dwóch wcześniejszych zborów z XVII i XVIII wieku;
 • szkoła dla dziewcząt, obecnie LO, z 1869 roku;
 • sąd i więzienie, z 1879 roku
 • domy z XVIII, XIX i XX wieku, miasto do XVIII w. posiadało głównie zabudowę drewnianą. Najstarsze zachowane kamienice pochodzą z końca XVIII wieku – przy ul. Wiejskiej i Kościelnej.

Zamek w Miedzyrzeczu 2Międzyrzecz (łac. Meserici, Mederecensis, niem. Meseritz) – miasto w woj. lubuskim, w powiecie międzyrzeckim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Międzyrzecz. Położone na Pojezierzu Lubuskim, między rzekami Obrą i Paklicą.

Miejsca warte odwiedzenia:

 • Zamek międzyrzecki należy do najciekawszych i najcenniejszych zabytków miasta. Wzniesiony na polecenie Kazimierza Wielkiego w XIV wieku.
 • Siedziba starostów międzyrzeckich. Z racji zniszczeń zamku pod koniec XVII wieku nie nadawał on się do zamieszkania. Na początku XVIII wieku starostowie międzyrzeccy wznieśli nową siedzibę nieopodal wzgórza zamkowego. W skład zabudowań wchodzi rezydencja oraz połączona z nią oficyna, także z początku XVIII wieku. Obecna jest to siedziba Muzeum Regionalnego.
 • Ratusz w Międzyrzeczu. Wybudowany został w 1581 roku na podstawie przywileju króla Stefana Batorego. Po pożarze w 1666 roku wzniesiono nowy obiekt, który w części parterowej był murowany,a piętro wykonano w konstrukcji szkieletowej.
 • Rynek. Miejsce centralne placu zajmuje ratusz miejski. Całość otoczona jest przez zespół kamienic (północna, zachodnia i południowa pierzeja).
 • Kościół parafialny pw. Św. Jana Chrzciciela w Międzyrzeczu. Wzniesiony w 1474 roku. Fara była kilka razy przebudowana pod koniec XV wieku (sklepienia naw) i po zniszczeniach 1520 roku.
 • Kościół św. Wojciecha w Międzyrzeczu. Wzniesiony został w 1834 roku. Do 1945 roku świątynia ewangelicka, a od 7 grudnia 1947roku funkcjonuje jako parafia rzymskokatolicka. Zbudowany został w stylu późnoklasycystycznym.
 • Synagoga w Międzyrzecu powstała w latach 1825-1827.Obecny murowany budynek stanął w miejscu, gdzie poprzednia stała drewniana świątynia, która uległa spaleniu. Synagoga wybudowana została w stylu klasycystycznym. Wewnątrz zachował się tylko fragment Aron ha-kodesz(odpowiednik katolickiego ołtarza).

Wczasy i wypoczynek
na łonie natury


Os. Zamoście 20
66-218 Lubrza

tel.:+48 515 773 929‬
e-mail: info@annlamm.pl


Z A P R A S Z A M Y !© 2018 Annlamm. All Rights Reserved.